backspace
HaberinBurada © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

240 milyonluk şarkısı silinen Çağatay için umutlar tükeniyor

Çalıntı olduğu iddiasıyla Youtube tarafından silinen 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkısı aradan onca zaman geçmesine rağmen halen yayınlanmadı.

240 milyonluk şarkısı silinen Çağatay için umutlar tükeniyor
06 Haziran 2017 Salı, 12:12

Youtube'de 240 milyona yakın kişi tarafından izlenen Çağatay Akman'nın 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' isimli eseri, çalıntı olduğu iddiasıyla silinmiş ve şarkının orijinalinin Anna RF adlı grubun “Jump“ şarkısına ait olduğu iddia edilmişti.

UMUTLAR TÜKENİYOR

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Akman, “Sahte telif atılmış bulunmakta. Yakında vizyonda“ diyerek şarkının yayınlanacağını belirtti. Ancak aradan onca zaman geçmesine rağmen şarkı hala yayınlamadı. Konuyla ilgili manejeri aracılığıyla bir açıklama yaptı. Olayı yargıya taşıyacaklarını belirten Akman, “Elimizde gerekli telif belgeleri mevcut. Olayı yargıya taşıyacağız ve dava açacağız. Müzik Mehmet Ali Sezer'e aittir. Anna RF'in fanları telif atmış, sonra şarkı kaldırınca da açıklama yapmışlar“ ifadelerine yer verdi.

Anna RF grubunun üyelerinden Ofir J.Rock, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Öncelikle, grubumuzun 2012'de oluşumundan bu yana bize göstermiş olduğunuz tüm sevgi ve desteğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Sizinle parçamız olan 'Jump' ve Çağatay Akman'ın şarkısı arasındaki gerçeği paylaşmak istiyorum.

“ÖNCE YAZDILAR, SONRA DEĞİŞTİRDİLER“

Jump şarkısının orjinal bestesi bize, yani grubumuz Anna RF'ye ait bir bestedir. Ve ilk olarak Kasım 2012'de Youtube'da yayınlanmıştır. Geçen yıl Akman'ın videosu Youtube'da yayınlandığında müzik kısmının bize, yani Anna RF'ye ait olduğunu yazdılar. Ancak birkaç gün sonra bunu değiştirdiler.

“BELGELERİ ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ“

Ve parçayı bizim Mehmet Ali Sezer'den aldığımızı yazdılar (İddia ettiler). Ki biz bu şarkıyı hiçbir zaman duymuş bile değiliz. Müzik uzmanları tarafınca, Akman'ın şarkısının bizim şarkımız olan Jump'tan kopyalandığının ve şarkımızın hiçbir şekilde Mehmet Ali Sezer'e ait parçayla bir bağlantısının bulunmadığını onaylayan belgeleri almış bulunmaktayız. Bu sebeple harekete geçtik ve Çağatay Akman'ın videosunu Youtube'dan üzerinden kaldırttık.“