backspace
HaberinBurada © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Bahçeli: Hollanda atını nallayıp itini yallayarak üzerimize saldı

Hollanda'da Türk Bakan ve Türklere yapılan skandal muameleleri eleştiren MHP lideri Bahçeli “Atını nallayıp itini yallayarak vatandaşlarımızın üzerine salan ve saldıran Hollanda niye rahatsızdır?“ diye sordu.

Bahçeli: Hollanda atını nallayıp itini yallayarak üzerimize saldı
13 Mart 2017 Pazartesi, 17:21
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hollanda'yla yaşanan diplomatik kriz ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Ülke ve dünya gündeminin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne kilitlendiğini ve tartışmaların keskinleştiğini belirten Bahçeli, “On sekiz maddeden oluşan Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin TBMM'de kabulü 21 Ocak 2017'dir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin omurgasını teşkil eden anayasa değişikliğinin oylanacağı referandum tarihi de 16 Nisan 2017'dir. Değişen, değişecek olan rejim olmayıp hükümet sistemidir. Yeni sistem inşasının demokratik yollarla sağlanacak olması da büyük kazançtır. Ülke ve dünya gündemi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne kilitlenmiş, tartışmalar keskinleşmiş, tahrik ve tahripkar bakışlar kamçılanmıştır. İbn-i Sina boşuna söylememiş; hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir. Şu sıralar bakan ama görmeyenlerin sayısı ne çoktur.“ dedi.