backspace
HaberinBurada © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Bakan Yılmaz’dan üniversiteye giriş sınavında değişiklik sinyali

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 23 Nisan dolayısıyla koltuğunu 5'inci sınıf öğrencisi Merve Deniz'e bıraktığı sırada gazetecilerin sorusu üzerine üniversiteye giriş sınavının değişebileceği sinyalini verdi.

Bakan Yılmaz’dan üniversiteye giriş sınavında değişiklik sinyali
23 Nisan 2017 Pazar, 19:05
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli okullardan gelen öğrencileri kabul etti. Bakan Yılmaz, 23 Nisan devir teslim geleneği çerçevesinde bakanlık koltuğunu Kocatepe Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencisi İpek Merve Deniz'e devretti. Çocukları kabulünde bir öğrencinin sorusu üzerine üniversiteye giriş sınavıyla ilgili de açıklama yapan Yılmaz, “Şimdi Yekta Bey'e de ÖSYM Başkanı'mıza da söyleyeceğim. 'Üniversiteye girişte sadece bu sınavı dikkate alma, lisedeki, ortaokul ve ilkokuldaki başarıları da dikkate al' diyorsun değil mi? Bunu bir söyleyeceğim, bakalım bir çalışma yapsınlar“ dedi.