backspace
HaberinBurada © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

İlk günü 5 saatle tamamlayan Kılıçdaroğlu, geceyi çadırda geçirecek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,“Adalet Yürüyüşü“nün ilk gününü 5 saatle tamamlandı. Ankara Eryaman'da bulunan hipodromda ilk geceyi geçirecek olan Kılıçdaroğlu, burada çadırda kalacak.

İlk günü 5 saatle tamamlayan Kılıçdaroğlu, geceyi çadırda geçirecek
15 Haziran 2017 Perşembe, 16:54
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, yargılandığı MİT TIR'ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmasının ardından CHP, kararı protesto etmek için yürüyüş kararı aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki partililer, Ankara Güvenpark'tan başlayarak, Berberoğlu'nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'ne yürüyüş yapacak. Yürüyüş, Kılıçdaroğlu'nun Güvenpark'a gelmesinin ardından başladı. Yürüyüşün ilk günü yaklaşık olarak 5 saat sürdü. Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü öncesinde Ankara Valiliği, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Güvenpark'tan başlatacağı yürüyüşe ilişkin güvenlik tedbirler alındığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Ankara Güvenpark'tan başlatacağı ve İstanbul Maltepe'ye kadar sürdüreceği yürüyüşle ilgili bazı önlemler alındığı belirtildi.