backspace
HaberinBurada © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

PKK’nın uluslararası oyunu çözüldü: El-Kaide tarzı yapıya evrildi

UTGAM tarafından hazırlanan 'PKK'nın Bölgesel Terör Ağı Yapılanması' adlı raporda PKK'nın son 15 yılda yapısında çok değişim ve dönüşüm olduğu, model olarak da El-Kaide tarzı bir örgüte evrildiği belirtildi.

PKK’nın uluslararası oyunu çözüldü: El-Kaide tarzı yapıya evrildi
15 Haziran 2017 Perşembe, 19:49
Polis Akademisi'ne bağlı Uluslararası Terörizm ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi'nde (UTGAM) görevli Doç. Dr. Bayram Ali Soner, Yrd. Doç. Dr. Ömer Aslan ve Arş. Gör. Hakan Kıyıcı'nın hazırladığı, 'PKK'nın Bölgesel Terör Ağı Yapılanması' raporu, Erdoba Elegance Oteli'nde düzenlenen çalıştayla kamuoyu ile paylaşıldı. Terör örgütü ile ilgili önemli bilgilere yer verilen çalıştaya, Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr Yılmaz Çolak, 70'inci Mekanize Piyade Alay Komutanı Albay Altan Er, Emniyet Müdürü Hasan Onar, raporu hazırlayan Doç. Dr. Bayram Ali Soner, Yrd. Doç. Dr. Ömer Aslan ve Arş. Gör. Hakan Kıyıcı ile güvenlik uzmanları katıldı.