backspace
HaberinBurada © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Türk sinemasının efsanesi vatan topraklarına ayak bastı

Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit, akciğer kanseri tedavisi için ABD'ye gitmişti. Başarılı bir ameliyat geçiren Koçyiğit, Türkiye'ye döndü.

Türk sinemasının efsanesi vatan topraklarına ayak bastı
16 Haziran 2017 Cuma, 08:48

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Hülya Koçyiğit, akciğer kanseri olduğunu söyledikten sonra hayranlarına büyük bir üzüntü yaşatmıştı. Tedavi için Mayıs ayında Amerika'ya giden Koçyiğit, başarılı bir ameliyat geçirdikten sonra yurda döndü. Ünlü oyuncu nefes almakta güçlük çektiğini belirtti

“NEFES ALMA KONUSUNDA SIKINTIM VAR“

Gazetecilerin “Kendinizi nasıl hissediyorsunuz?“ sorusuna, “Erken teşhis olduğu ve hemen ameliyat olduğum için lenf bezlerine sirayet etmemiş kanser. Dolayısıyla bundan sonra kemoterapi ya da radyoterapi görme ihtiyacım yokmuş. Doktor takip edilmesi gerek bir durum olduğu söylendi. Nefes alma konusunda sıkıntım var. Bununda 2-3 ay içinde düzelebileceğini söyledi. Bazı egzersizler yapmam gerekiyor. Bol bol yürüyüş yapmam gerekiyor ki normal hayata dönebileyim“ dedi.

Türk sinemasının efsanesi vatan topraklarına ayak bastı


“NORMAL YAŞAM İÇİN BÜNYEM HAZIR DEĞİL“

Eşi Selim Soydan ile birlikte bu gün saat 05.00 sıralarında New York'tan İstanbul'a gelen Hülya Koçyiğit'i Atatürk Havalimanı'nda menajeri çiçeklerle karşıladı. Hastalığı ile ilgili yaşadığı süreç hakkında basın mensuplarına bilgi veren Hülya Koçyiğit, “İnanamıyorum. Ülkeme döndüğümü için mutluyum. Mübarek Ramazan gününde Türk halkı namazında niyazında benim için dua etti. Şifa dilekleri yolladı. Beni çok mutlu etti. Bana güç kattı. Sabırla tedavimin yürümesini bekledim. Çok şükür bugün sağlıkla ülkeme döndüm.Bir iki ay nekahat dönemim olacak. Normal yaşam için bünyem hazır değil. Önemli bir ameliyat geçirdim. Tesadüfen kansere rastlandı.“ dedi.

Türk sinemasının efsanesi vatan topraklarına ayak bastı


KANSER OLMA SÜRECİNİ UZUN UZUN ANLATTI

Yaşadığı süreci detayları ile anlatan Koçyiğit, “Baştan anlatayım. Bir kaza geçirdim. Geçirdiğim kazadan sonra çok sırt ağrısı çekiyordum. Kızım göğüs kanseri ameliyatı olmak için Amerika'daydı. Israrla bir röntgen çektirelim dedi. Röntgende omurgamda bir kırık ve akciğerimde bir nodül tespit edildi. 2 yıldır bu takip edilmekte. Bu seferde normal rutin muayenene gittim.

Türk sinemasının efsanesi vatan topraklarına ayak bastı


Ne yazık ki o nodülün yanında hiç umulmadık beklenmedik bir kanser kisti tespit edildi. Acil ameliyata girdim. Öncesinde biyopsi yaptılar. Biyopside teşhis koydular. Biyopsi esnasında çok nadir görülen bir şanssızlık oldu. Ciğer sönmesi denilen bir durumla karşılaştık. O nedenle hastanede kalma sürem uzadı. Çok şükür başarılı bir ameliyat. Çok şükür ülkeme döndüm İlk defa bu kadar uzak kalıyorum . 40 gündür yurtdışındayım“ dedi.

Türk sinemasının efsanesi vatan topraklarına ayak bastı


“BÜTÜN TÜRK HALKINA BORCUM VAR“

Kendisi için dua eden tüm Türk halkına teşekkür eden Koçyiğit, “Bana dua eden sevgi yollayan herkese başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız olmak üzere sevgili arkadaşlarım dostlarıma bütün Türk halkına büyük borcum var. Ömür boyu iyilikler yapsam ödeyemem.Bu borcu ödeyemem“ dedi.