backspace
HaberinBurada © 2019 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.

Türkiye’ye para yağacak! 5 katı fazla harcayacaklar

İstanbul'a kurulacak iki kruvaziyer limanı ile yılda 800 bin yüksek gelirli turist çekilmesi hedefleniyor. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yüzen otellerle İstanbul'a gelecek kruvaziyer yolcularının ortalamanın beş katı

Türkiye’ye para yağacak! 5 katı fazla harcayacaklar
17 Mart 2019 Pazar, 10:27
Başbakanlığı döneminde Türkiye'de yatırım ortamını 17 sıra birden yükseltmeyi başaran AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ülke için bu zamana kadar başardıklarını şimdi de İstanbul'da gerçekleştirmek için hazırlıklara başladı. İstanbul'a dair turizm hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Yıldırım, bacasız sanayi olarak adlandırılan turizme özel önem verecek. Belediyelerin görevinin, kentlerin yatırım ortamını düzelterek daha çok istihdam sağlamak olduğunu hatırlatan Yıldırım, “İstanbul'un yıllık geliri şu anda 232 milyar dolar. Önümüzdeki 5 yıl içinde bu rakamı 75 milyar dolar daha arttırarak 300 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu her yıl ortalama 15 milyar dolarlık fazladan katkı anlamına geliyor“ dedi.